Edi Kravat 

Hakkımızda


Sektördeki uzun soluklu maratonuna, 1970 yılında Sultanhamam’da kurulan fason kravat üretimi ile başlayan Edi Kravat,  48 yıldır kravat sektöründe yaptığı çalışmalarla lider konumunu korumaktadır. Daha o günlerde inovasyona önem veren firma, sahip olduğu vizyonla kısa sürede sektörün ihtiyaçlarını belirleyerek, 1979 yılında Osmanbey Gazi Pasajı’nda toptan kravat satışına başlayarak, sektöre yeni bir soluk getirdi , “Edi” markasıyla satılan kravatlar, kısa süre içerisinde Türkiye’nin her ilinde, önde gelen perakende mağazalarının raflarında alıcısıyla buluştu.

 

80’li yıllar Edi markasının gelişimi için altın yıllar oldu. Marka bilinirliği her geçen gün artan Edi Kravatları, perakende sektörünün önde gelen ve tercih edilen, bir çok zincir mağazasının Türkiye’deki tüm şubelerinde satılmaya başladı.

 

Desen çeşitliliği ile kısa sürede iç piyasada bir çok firmanın tercihi haline gelen Edi Kravat, seçkin markaların ve birçok firmanın kravat koleksiyonlarını hazırlayarak, sektördeki vazgeçilmez konumunu daha da pekiştirdi.

 

1990’lar da sektöre Giorgio Barani markasını kazandırarak, ürün skalasını genişletmeye karar verdi. Kravatın yanı sıra mendil, papyon, kaşkol, şal, kol düğmesi, kravat iğnesi, broş, yaka iğnesi, çorap, bileklik ve kartvizitlik üretim ve satışıyla işbirlikçilerinin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam etti.

 

Edi kravat, yerel sektördeki başa­rılı ilerleyişine eş zamanlı olarak, uluslararası platformda da kaliteli ürünleriyle boy göster­meye başladı. İran, Irak, Suriye, Fas, Tunus, Mısır, Cezayir, Nijerya, Güney Afrika, İsrail, Çin, Amerika, Kanada, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Filis­tin, Hindistan, Pakistan, Rusya, Moldovya, Ukrayna, Yunanistan, Bulgaristan, Makedon­ya, Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, İsviç­re, Avusturya, Avusturalya, KKTC ve Dubai kravat ve kravat kumaşı ihracatı yaptığı ülkeler arasındadır.


© 2018 Edi Kravat All Rights Reserved